Obmedzte postupne počet vyfajčených cigariet pomocou liekov NICORETTE®, a potom prestaňte fajčiť úplne

  Obmedzovanie

  „Obmedziť, a potom prestať úplne” je preukázateľne účinnou metódou odvykania od fajčenia, ktorá vám pomôže znížiť počet vyfajčených cigariet vo chvíli, kedy ste pripravený zbaviť sa svojho návyku.*

  Fajčenie môže byť jeden z návykov, ktoré sa dajú najťažšie prekonať. Náhradná nikotínová liečba, ako liečivé žuvačky NICORETTE® a NICORETTE® Spray 1 mg/dávka môžu pomôcť zjednodušiť túto úlohu. Ale aj tak niektorí fajčiari jednoducho nie sú pripravení vzdať sa fajčenia ihneď. Pre týchto ľudí máme alternatívnu metódu, ako zanechať fajčenie - NICORETTE® „Obmedziť, a potom prestať úplne“.

  Pri metóde pomocou liekov NICORETTE® Od obmedzenia po skončenie by ste sa mali zamerať na to, aby ste sa úplne vzdali fajčenia do šiestich mesiacov, aj keď niektorým fajčiarom to môže trvať až deväť mesiacov.

   

  * Etter JF: Comparing abrupt and gradual smoking cessation: a randomized trial. Drug Alcohol Depend. 2011 Nov 1;118(2-3):360-5.

  4 kroky

  4 kroky k obmedzeniu

  Naše štyri jasné kroky k obmedzeniu vám uľahčia zníženie počtu cigariet, ktoré vyfajčíte za 6 – 9 mesiacov, pomocou liekov NICORETTE®.

  Krok 1
  týždňov: Znížte spotrebu cigariet o 50 %

  Stanovte si, koľko cigariet vyfajčíte a dajte si za cieľ obmedziť tento počet o 50 % užívaním NNL vždy, keď budete cítiť nutkanie fajčiť.*

  Krok 2
  6 týždňov – 6 mesiacov: Pokračujte v obmedzovaní, až kým nebudete pripravený prestať fajčiť

  Ak sa vám podarilo znížiť počet cigariet, ktoré fajčíte, po šiestich týždňoch, naďalej užívajte NNL na postupné obmedzenie vášho fajčenia, až kým sa nebudete cítiť pripravený na to, aby ste sa pokúsili prestať fajčiť úplne.

  Krok 3
  6 – 9 mesiacov: Prestaňte fajčiť

  Keď ste pripravený prestať fajčiť úplne, obmedzte všetky cigarety a naďalej užívajte NNL ešte ďalšie tri mesiace.**

  Krok 4
  9 – 12 mesiacov:

  Postupne obmedzujte množstvo prípravkov NNL, ktoré užívate, až kým nie ste schopný prestať úplne.

  *Ak sa nedosiahlo zníženie počtu cigariet po šiestich týždňoch, je potrebné vyhľadať odborné poradenstvo.

  **Ak sa pokus prestať fajčiť nepodaril do deviatich mesiacov od začatia liečby, je potrebné vyhľadať odborné poradenstvo.

  Obsahuje nikotín. Liečba si vyžaduje pevnú vôľu. Vždy si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.

   

   

  Aká je úloha NICORETTE® v rámci programu „Obmedziť, a potom prestať úplne“?

  Používanie liečivých žuvaček NICORETTE® namiesto fajčenia cigarety zmierni vaše nutkanie fajčiť, zatiaľ čo sa pripravujete na to, že prestanete.

  Bolo klinicky overené, že používanie liečivých žuvačiek NICORETTE® s obsahom 4 mg nikotínu výrazne zvyšuje efektivitu metódy „Obmedziť, a potom prestať úplne“.*

  Ak sa nedosiahlo zníženie počtu cigariet po šiestich týždňoch, je potrebné vyhľadať odborné poradenstvo.

  Ak sa pokus prestať fajčiť nepodaril do deviatich mesiacov od začatia liečby, je potrebné vyhľadať odborné poradenstvo.

   

  Obsahuje nikotín. Liečba si vyžaduje pevnú vôľu. Vždy si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.

   

  * Batra A, Klingler K, Landfeldt B, et al.: Smoking reduction treatment with 4-mg nicotine gum: a double-blind, randomized, placebo-controlled study. Clin Pharmacol Ther. 2005 Dec;78(6):689-96.