Hmotnosť pod kontrolou

  Pochopenie priberania na váhe a ako môžu pomôcť lieky NICORETTE®

  Mnoho ľudí nám povedalo, že sa pri znižovaní počtu vyfajčených cigariet alebo odvykaní od fajčenia obávajú priberania na váhe.

   Takže sme urobili malý prieskum, aby sme zistili, koľkí ľudia by v skutočnosti kvôli tomu upustili od svojej snahy zanechať fajčenie – a aby nám pomohol pochopiť, ako by lieky na náhradnú nikotínovú liečbu, ako lieky NICORETTE® mohli pomôcť zmierniť tieto obavy.
   

  Výsledky nášho prieskumu boli ohromujúce:
   

  • 31 % fajčiarov prezradilo, že odkladali odvykanie od fajčenia, pretože sa obávali, že by mohli pribrať na váhe.
  • 45 % fajčiarov, ktorí sa rozhodli zanechať fajčenie, nám povedalo, že prírastok na váhe bol dôvod, prečo začali opäť fajčiť.

   

  Čo sa skrýva za priberaním na váhe

  V skutočnosti nie je prekvapujúce, že ľudia niekedy priberú na váhe, keď prestanú fajčiť. Tu uvádzame niekoľko dôvodov, prečo:
   

  • Nikotín môže zvyšovať rýchlosť vášho metabolizmu a potláčať vašu normálnu chuť do jedla, takže fajčenie môže spôsobiť, že sa budete cítiť menej hladní.

  • Fajčenie sa často spája s relaxáciou. Môže sa stať, že keď sa niektorí ľudia rozhodnú zanechať fajčenie, nahradia cigarety jedlom, aby im pomohlo vyrovnať sa so stresom.

  • Jedna z najlepších vecí na odvykaní je, že sa vaše zmysly pre chuť a vôňu začnú zlepšovať. Ale ak máte z jedla väčšie potešenie, môže sa stať, že budete jesť viac ako obvykle!
   

  Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako vám lieky NICORETTE® môžu pomôcť zahnať obavy týkajúce sa priberania na váhe.

   

  Ako môžu pomôcť lieky NICORETTE®

  Samozrejme, že zdravé stravovanie a pravidelné cvičenie vám pomôžu naďalej kontrolovať vašu hmotnosť. Vedeli ste však o tom, že o liekoch NICORETTE® sa klinicky preukázalo, že pomáhajú regulovať priberanie na váhe pri odvykaní od fajčenia?
   

  NICORETTE® obsahujú regulované množstvo nikotínu.

  • Pri správnom užívaní vám nikotín obsiahnutý v našich liekoch pomôže regulovať pokles rýchlosti metabolizmu, ktorý u vás môže nastať v rámci vzdania sa nikotínu.

  •Nikotín vám môže pomôcť utlmiť aj iné dychtivé potreby – napríklad odbúrava váš stres, takže necítite potrebu rozptýliť sa jedením.
     Ak chcete zistiť, ktoré lieky NICORETTE® by mohli byť pre vás tie pravé, navštívte náš Vyhľadávač riešení

   

  Related links

  Sortiment liekovNICORETTE®

  Pozrite si náš kompletný sortiment riešení
  products
   

  Tipy, ako prestať fajčiť

  Read top tips from other quitters

  stop smoking tips