Ženy a fajčenie – účinky fajčenia

   

  Väčšina žien vie, že fajčenie môže spôsobiť rakovinu pľúc, srdcové ochorenia a predčasnú smrť. Ale čo možno neviete je, že fajčenie môže ženám, a to bez ohľadu na ich vek, škodiť v mnohých iných ohľadoch.

  Fajčenie môže spôsobiť spúšť na ženskom vzhľade tým, že spôsobuje vznik žltkastej pleti a predčasné starnutie a má účinky aj na sexuálne zdravie, pričom prispieva k neplodnosti, predčasnej menopauze a osteoporóze.

  Ženy, ktoré neprestanú fajčiť aj počas tehotenstva, ohrozujú nielen seba, ale aj svoje ešte nenarodené deti. Matky, ktoré fajčia v prítomnosti svojich detí, tiež ohrozujú ich zdravie.

  Dobrou správou je, že nikdy nie je neskoro stať sa nefajčiarkou a pridať sa k tisíckam žien, ktoré zanechali fajčenie, aby zlepšili svoje zdravie. Každý deň zanechá fajčenie obrovské množstvo žien – môžete to urobiť tiež. Čím skôr to urobíte, tým väčší prínos to pre vás bude znamenať.

  Táto príručka vám pomôže lepšie pochopiť, prečo je fajčenie zvlášť zlé pre ženy a ukáže vám, aké výhody pre zdravie, životný štýl a kozmetické výhody vyplývajú zo zanechania fajčenia, a to bez ohľadu na váš vek.

  Kliknite na tento odkaz , aby ste získali prístup k príručke vo formáte PDF