• Mýty o zanechaní fajčenia

  Keď prestanete fajčiť, priberiete na váhe, nikotín je pre vás zlý a NNL stojí viac ako cigarety... Existuje celý rad hrôzostrašných príbehov o tom, čo sa stane, keď prestanete fajčiť – poďme zbúrať tieto mýty nadobro.

  Budete priberať na váhe, ak nahradíte cigarety náhradnou nikotínovou liečbou

  Je bežnou obavou, že ak prestanete fajčiť, budete priberať na váhe. Niečo pravdy na tom je – fajčenie do určitej miery zrýchľuje váš metabolizmus a potláča chuť do jedla. Avšak dôvodom je nikotín v cigaretách – a to je prípad, keď prichádza vhod NNL! Pretože NNL je určená na to, aby vám poskytla regulovanú dávku nikotínu a zároveň vám pomohla odvyknúť si od fajčenia.Je dôležité si uvedomiť, že keď si odvykáte od fajčenia, môžete byť
  v pokušení jesť viac aj z iných dôvodov. Niektorým ľuďom chýba pocit držania cigarety v ruke, takže sa ocitnú
  v pokušení siahnuť oveľa častejšie po sušenkách.

  Nikotín škodí vášmu zdraviu

  Niektorí ľudia sa obávajú, že užívanie náhradnej nikotínovej liečby, ktorá im má pomôcť prestať fajčiť, bude pre ich zdravie práve také škodlivé ako fajčenie cigariet. To jednoducho nie je pravda – pretože to nie je nikotín v cigaretách, ktorý je taký škodlivý pre vaše zdravie, ale sú to ostatné škodlivé chemické látky, ako decht a oxid uhoľnatý v cigaretovom dyme. Sú to práve tieto okolnosti, ktoré môžu viesť k zdravotným problémom, ako sú srdcové choroby a rakovina pľúc. Nikotín je to, čo spôsobí, že sa stanete závislými od fajčenia, o čom si môžete viac prečítať  tu. Užívanie NNL vám umožní obmedziť počet cigariet, ktoré fajčíte tým, že vám poskytne regulovanú dávku nikotínu – čím sa obmedzia všetky zdravotné riziká spojené s fajčením.

  NNL je „liečba“ fajčenia

  Nuž, nie, náhrady nikotínu fajčenie nevyliečia. Používanie NNL vás mávnutím čarovného prútika nepremení cez noc z ťažkého fajčiara na nefajčiara. Čo však lieky NNL dokážu je to, že vám veľmi výrazne zjednodušia odvykanie od fajčenia. Vzdanie sa fajčenia si bude samozrejme aj naďalej vyžadovať určitú vôľu a úsilie, ale používaním orálnej aerodisperzie NICORETTE® Spray 1 mg/dávka, ktorá vám poskytne rýchlu úľavu od túžby po cigarete, sa zdvojnásobia vaše šance na odvyknutie od fajčenia, a náhrada nikotínu vo forme náplasti alebo liečivej žuvačky vám pomôže udržať tie otravné chute pod kontrolou, takže žiadna vaša usilovná snaha sa nezničí.

  Náhradná nikotínová liečba je oveľa drahšia ako fajčenie

  Áno, náhradná nikotínová liečba stojí peniaze, ale je oveľa drahšia ako fajčenie? Je to veľmi nepravdepodobné!

  Veľa ľudí si ani neuvedomuje to, koľko veľa ich fajčiarsky zlozvyk stojí – čísla môžu byť šokujúce, keď si spočítate dohromady, koľko miniete počas desiatich rokov! Priemerný fajčiar minie okolo 3 euro

  denne na cigarety, čo predstavuje spolu takmer 1 000 ročne – takže aj obmedzenie počas troch mesiacov vám môže ušetriť viac ako 270 euro, čo by už znamenalo pekný príspevok na dovolenku!

  Balíček niektorého z liekov NNL môže byť drahší ako balíček cigariet, ale v dlhodobom horizonte to bude predstavovať oveľa, oveľa menej. NNL je určená na to, aby vám pomohla časom si odvyknúť od nikotínu, takže náklady sa uplatňujú len v krátkodobom výhľade a myslieť treba len na peňažné odmeny v dlhodobom horizonte… Tu si vypočítajte, koľko by vás váš zlozvyk mohol stáť.