• Vyrovnávanie sa s prítomnosťou fajčiarov okolo seba

  Keď si odvykáte od fajčenia, vyhýbanie sa pokušeniu a starým zvykom predstavuje výzvu – najmä pokiaľ ideo to, že ste medzi ľuďmi, s ktorými ste zvykli fajčiť. Tieto tipy vám pomôžu zbaviť sa tohto zlozvyku – bez toho, aby ste pri tomto procese stratili kontakt so všetkými svojimi priateľmi

  Zmena prostredia

  Ak máte priateľov, s ktorými ste zvykli fajčiť, môže byť zložité, ako prestať fajčiť bez toho, aby ste sa
  s nimi prestali vídať. A čo tak navrhnúť zmenu prostredia, ktoré sa netočí okolo cigariet? Ak v piatok večer stretnutie s priateľmi zvyčajne zahŕňa pohárik vína a cigaretu v miestnom bare, možná večera a film by mohli byť lepšie alebo dokonca denný výlet na návštevu výstavy alebo na prechádzku. Ak odbehnutie na cigaretu cez prestávku v práci bola šanca na porozprávanie sa s kolegami, prečo sa ich nespýtať, či by nešli raz týždenne na kávu alebo obed? Odvykanie nemusí znamenať, že budete vylúčený zo spoločenských podujatí – chce to len trochu predstavivosti a flexibility. A mohlo by to znamenať aj to, že v priebehu tohto procesu objavíte nové veci – ako bonus!

  Buďte pripravený

  Chcete prestať fajčiť – a nie sa úplne izolovať a prísť o všetku tú zábavu. Chvíľu sa vyhýbať určitým miestam
  a situáciám, keď si odvykáte od fajčenia, je pochopiteľné, a vy môžete mať pocit, že na niektoré spoločenské pozvania je potrebné povedať „nie“, kým sa vaša túžba fajčiť neutíši. Ale niektoré pozvania sa vám jednoducho nebude chcieť odmietnuť, ako oslavy narodenín či dôležitú pracovnú činnosť a odmietnuť ich nemusíte – len si buďte istý, že ste pripravený. Ak budete mať vhodný náhradný nikotínový liek poruke, pomôže vám to zabezpečiť, aby ste sa nedostali do pokušenia v prípade, že nutkanie na cigaretu príliš zosilnie. Náplasť NICORETTE® invisipatch vám poskytne trvalé uvoľňovanie nikotínu na 16 hodín. Ak máte obavy o zvládanie svojej túžby po cigarete vonku cez deň, nalepte si náplasť ráno – skvelé riešenie, ak sa chystáte na miesto, kde chcete niečo diskrétne.

  Obklopte sa podporou

  Väčšina ľudí si je dobre vedomá toho, že skoncovanie s fajčením je 100 % dobrá vec! A ľudia chápu, že odvykanie je výzva a vyžaduje si vynaloženie značnej vôle, preto väčšina bude podporovať vaše rozhodnutie. Môže sa však vyskytnúť aj ojedinelý prípad, že vás ľudia nepodporia a dokonca vás môžu nabádať, aby ste si dali cigaretu. „Ale, no tak, jedna ti neublíži.“ Jedna ublíži! Keďže by to mohlo viesť k dvom, trom, štyrom... Vysvetlite im, že odvykanie je pre vás veľmi dôležité. Ak stále budú odmietať zmeniť svoju pesničku, možno by pomohlo, keby ste sa im nejaký čas vyhýbali. Existuje veľa ľudí, ktorí vás podporia a pomôžu vám vytrvať na vašej ceste.

  Zvyšovanie motivácie

  Pravidlom číslo jeden pri skoncovaní s fajčením je zamerať sa na pozitívne veci. Áno, môže sa to pociťovať ako obrovské úsilie na odvykanie od fajčenia – ale myslite na všetky tie peniaze, ktoré ušetríte, keď si už nebudete kupovať cigarety, ako sa vám zlepší vaše zdravie a pleť, o koľko šťastnejší budú vaši blízki, keď sa zbavíte tohto zlozvyku. Neustále si pripomínajte tieto pozitíva – dajte si ako každodennú pripomienku poznámku na svoj stôl alebo zaveste si zoznam na chladničku, dokonca aj obrázok vysnívanej dovolenky, ktorú si budete môcť vďaka svojmu úsiliu jedného dňa dovoliť. Keď zostanete zameraný na tieto veci, pomôže vám to, aby ste zostali motivovaný, čo vám príde mimoriadne vhod, keď budete čeliť tomu, aby ste povedali „nie“ cigarete s kolegami cez prestávku alebo pozvaniu do spoločnosti cez víkend. Získajte viac informácií o sortimente liekov NICORETTE®, ktoré sú k dispozícii, aby vám pomohli byť pripravený, alebo si tu vypočujte príbehy ľudí, ktorí práve prestali fajčiť.