• Fajčenie ako váš spôsob vyzerať staršie?

  Vek si nakoniec vyberie svoju daň u každého z nás, ale výskum naznačuje súvislosť medzi sivými vlasmia vráskami, ktoré sa objavujú skôr u fajčiarov. Tu uvádzame pohľad na to, ako môžu cigarety urýchliť proces starnutia...…

  Pokožka

  Narýchlo trochu vedy: s každou cigaretou, ktorú vyfajčíte, vdýchnete 4 000 škodlivých chemických látok. Jedna
  z nich, acetaldehyd, útočí na spojivové tkanivo, ktoré drží kožu pohromade. Alebo jednoduchšie povedané spôsobuje ovisnutie, tvorbu vrások a starnutie vašej tváre. Fajčenie tiež odoberá telu vitamín C, antioxidant, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe kolagénu – prírodnej bielkoviny životne dôležitej na udržanie zdravej a vláčnej pokožky. Krvný obeh môže v dôsledku fajčenia trpieť tiež, čo znamená, že kyslík sa nečerpá okolo vašich ciev tak, ako by to malo byť, čo má za následok matnú, chmúrnu pleť. Celkovo vzaté, pokiaľ ide o kožu, fajčenie je recept na rýchle starnutie! Všetka nádej však nie je stratená – zanechaním fajčenia sa opäť rýchlo zlepší prekrvenie pokožky. Do šiestich týždňov by mala byť vaša pleť znateľne jasnejšia. Ako ďalší impulz použite všetky peniaze, ktoré ušetríte tak, že si nekúpite cigarety, na to, aby ste si dopriali luxusný krém proti starnutiu pleti!

  Zuby

  Priznajme si, o fajčiarskom dychu nie je známe, že by bol príjemný. Ale u fajčiarov to nie je len prenikavý dych, s čím zápasia... Jednou z prvých vecí, ktorú si ľudia na vás všimnú, je váš úsmev, a preto je dôležité, aby ste dbali na to, aby bol pekný. Avšak čistenie a používanie dentálnej nite na to, aby bol váš úsmev vždy svieži
  a mladý je zbytočné, ak budete naďalej fajčiť. Toxické chemické látky v cigaretovom tabaku tiež vytvárajú zvyšky lepkavého „dechtu“ na celých vašich zuboch. Fajčenie tiež znižuje množstvo slín vo vašich ústach, čo má za následok, že sa na zuboch vytvoria škvrny a zuby zmenia farbu. Ďalším dôsledkom fajčenia je zvýšené riziko paradentózy – alebo ochorenie ďasien – ktorá spôsobuje zápal v okolí zubov, čo vedie k opuchnutým ďasnám, zápachu z úst a v závažných prípadoch môže dokonca spôsobiť vypadávanie zubov.

  Skoncovanie s fajčením alebo jeho obmedzenie je jediný spôsob ako zabezpečiť, aby zuby boli opäť celé biele. Prečo nepoužiť časť peňazí, ktoré by ste normálne minuli na cigarety, na špeciálnu zubnú pastu s bieliacim účinkom.

  Vlasy

  Presne tak ako v prípade vašej pokožky a zubov, toxické chemické látky v cigaretách by tiež mohli byť príčinou nevýrazných vlasov. Ako sa už zdôraznilo, fajčenie ovplyvňuje krvný obeh, ktorý môže ovplyvniť vaše telo a výzor v mnohých smeroch. Zlý krvný obeh je zodpovedný za stav vlasov a výskum naznačuje, že by mohol viesť aj k predčasnému šediveniu vlasov. Našťastie, keď prestanete fajčiť, mali by ste vidieť aj zlepšenie stavu vašich vlasov, takže ostanú mäkšie a žiarivý lesk by sa mohol vrátiť.

  Zistite koľko pomocou našej kalkulačky alebo použite vyhľadávač riešení, aby ste našli produkt, ktorý by vám mohol vyhovovať, či už fajčenie obmedzujete alebo zanechávate fajčenie úplne.