• Prečo aj vaša rodina a vaši priatelia chcú, aby ste zanechali fajčenie

  Skoncovanie s fajčením je pozitívny krok pre vás a ľudí vo vašom okolí...

  Váš partner/vaša partnerka

  Jednoducho povedané nikto nerád bozkáva niekoho s nepríjemným dychom. A aby sme to vyjadrili rovnako jednoducho, fajčenie spôsobuje nepríjemný dych. Fajčenie nespôsobuje len to, že váš dych páchne cigaretami, ale môže viesť aj k ochoreniu ďasien, ďalšej bežnej príčine zápachu z úst. Ale skoncovanie s fajčením a fajčiarsky dych sa stanú minulosťou, čo odteraz znamená už len bozky so sviežou vôňou mäty. Všetky peniaze, ktoré ušetríte tým, že zanecháte fajčenie, budú hudbou aj pre uši vášho partnera, a to najmä keď dôjde na to, aby ste mali nejaké vedľajšie peniaze na posedenie v reštaurácii a spoločnú dovolenku.

  Vaši priatelia

  Nepociťujete odpor k tomu, keď si dávate chutný nápoj s priateľom, potom náhle vyskočíte a uháňate von na cigaretu, takže ostanete sám v chlade a chýba vám zábava vnútri. Keď je túžba po cigarete taká silná, je jednoduché neprestať a nepremýšľať o tom, čoho sa vzdávate, ale využívanie vôle a liekov NICORETTE® znamená, že na tú cigaretu nebudete musieť odísť. Vaši priatelia budú nadšení, keď zanecháte fajčenie, pretože im na vás záleží. A tiež preto, že budete nablízku, aby ste si užívali ich príjemnú spoločnosť!

  Kolegovia v práci

  Keď ste unavený, v strese a tlačia na vás termíny, je ľahké si hľadať pohodlie tým, že sa vytratíte z kancelárie na pokojnú chvíľku s cigaretou. Počas jedného roka môžu fajčiari stráviť až päť týždňov mimo svojho pracovného stola tým, o čom si myslia, že je „rýchla“ prestávka. Nikto nechce, aby sa o ňom myslelo, že sa vyhýba svojim pracovným povinnostiam. Upokojte pracovné vzťahy v kancelárii – a zmeňte svoj deň na produktívnejší – tým, že zanecháte fajčenie a zameriate svoju energiu na radosť z práce.

  Vaše deti

  Pri nedávnom prieskume*  sa zistilo, že  98 % detí si želá, aby ich rodičia prestali fajčiť, a takmer polovica uviedla, že z fajčenia ich rodičov je im nevoľno . V skutočnosti mnoho fajčiarov priznáva, že ich deti a rodiny neznášajú, keď fajčia, a mnohí priznávajú, že si vychutnávajú fajčenie menej kvôli pocitu viny, ktorý pri fajčení majú. Pre mnohých ľudí sú ich deti a rodiny významný dôvod, prečo chcú zanechať fajčenie. Deti nie sú hlúpe – učia sa o zdravotných rizikách fajčenia v škole. A pravdepodobne majú o vás veľké obavy. Ak fajčíte v blízkosti detí, ich zdravie môže byť pasívnym fajčením tiež ohrozené. Ak to nie je dostatočný dôvod, myslite na mimoriadne darčeky, ktoré si budete môcť vychutnať ako rodina vďaka ušetreným peniazom z odvykania. Dni strávené vonku, víkendové výlety do kina alebo dokonca vysnívaná rodinná dovolenka... budete všetci žať plody vašho úsilia.

  Použite kalkulačku a zistite, koľko by ste ušetrili na skoncovaní s fajčením.

  * internetový zdroj: https://www.gov.uk/government/news/campaign-warns-of-dangers-of-secondhand-smoke, (dátum overenia linky: 16.6.2014 )