Chceš si postupne odvykať od fajčenia

Chceš si postupne odvykať od fajčenia?

Rozhodnutie prestať fajčiť je dôležitá a náročná voľba. Rovnako dôležité je vybrať si stratégiu, ktorá bude pre teba najvhodnejšia. Môžeš sa rozhodnúť skoncovať s fajčením úplne alebo postupne obmedzovať počet vyfajčených cigariet. Ak sa rozhodneš pre postupné odvykanie od fajčenia, v takom prípade ti odporúčame, aby si sa oboznámil so spôsobom používania produktov NICORETTE® a ako si môžeš odvykanie od fajčenia rozložiť do niekoľkých ľahšie zvládnuteľných krokov.

Sme presvedčení, že tvoje rozhodnutie prestať fajčiť je úžasná vec. Odvykanie od fajčenia je cesta a my sme tu, aby sme ťa sprevádzali na každom jej kroku.

Na čo treba prihliadať pri postupnom odvykaní od fajčenia

Pri rozhodovaní o tom, či ísť cestou postupného odvykania od fajčenia, by si mal zvážiť tieto faktory:

  • Získaš flexibilitu, vďaka ktorej môžeš postupne obmedzovať svoj zlozvyk.
  • Uvedomíš si, že nie si bezmocný. Môžeš podniknúť pozitívne kroky k tomu, aby si prestal fajčiť.
  • Úplné skoncovanie s fajčením môže byť pre teba ťažšia voľba.
  • Budeš si naďalej poškodzovať zdravie a míňať peniaze na cigarety, až kým nadobro neskoncuješ s fajčením.

Ako funguje program „Obmedziť a potom prestať fajčiť“?

Program „Obmedziť a potom prestať fajčiť“ spočíva v postupnom obmedzovaní počtu vyfajčených cigariet a zvládaní túžby po nikotíne a abstinenčných príznakov pomocou niektorého z produktov NICORETTE®, až kým nebudeš pripravený nadobro skoncovať s fajčením.

Navrhujeme stanoviť si ako cieľ, že s fajčením úplne prestaneš do šiestich mesiacov. Je to však len odporúčanie. Ak sa ti po šiestich mesiacoch nepodarí úplne skoncovať s fajčením, je potrebné, aby si sa poradil so svojím lekárom

Navrhovaná schéma postupného odvykania

Tu sú naše odporúčania k stratégii založenej na postupnom odvykaní od fajčenia:

Lieky Nicorette® používaj medzi jednotlivými epizódami fajčenia vždy, keď sa dostaví naliehavá potreba fajčiť, aby si čo najviac predĺžil interval bez fajčenia a zámerne tak znížil počet vyfajčených cigariet za deň na čo najnižší počet. Pokiaľ nedôjde počas 6 týždňov k zníženiu počtu vyfajčených cigariet za deň, vyhľadaj odbornú pomoc.

Pokúsiť sa prestať úplne fajčiť je možné hneď, ako sa fajčiar cíti byť na to pripravený, ale najneskôr do 6 mesiacov od začiatku liečby. Ak sa fajčenie nepodarí ukončiť do 9 mesiacov od začiatku liečby, je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

Si pripravený úplne skoncovať s fajčením

Si pripravený úplne skoncovať s fajčením?

Zisti, ako s pomocou produktov NICORETTE® môžeš prekonať chuť na cigaretu, zvládnuť abstinenčné príznaky a vďaka tomu okamžite, raz a navždy prestať fajčiť. Ak sa jeden týždeň zaobídeš bez cigarety, máš 9x vyššiu šancu, že s fajčením skoncuješ nadobro.*

*Tonnesen P et al. Higher dosage nicotine patches increase one year smoking cessation rates : results from the European CEASE trial. Eur Respir J 1999; 13: 238-246.

Nájdi pre seba ten správny produkt

Nájdi pre seba ten správny produkt!

Odpovede na niekoľko krátkych otázok ti pomôžu nájsť ten najvhodnejší produkt.