Fajčenie sa týka každého

Fajčenie sa týka každého

Fajčenie ovplyvňuje nielen teba, ale všetkých ľudí v tvojom živote. Ak sa rozhodneš vzdať cigariet, urobíš niečo pozitívne pre seba aj pre nich.

Ty

Keď sa vzdáš cigariet, začneš zmierňovať obrovský vplyv, ktorý fajčenie so sebou prináša.

Fajčenie znižuje:

  • schopnosť vnímať chute a vône,
  • hladinu energie,
  • funkciu pľúc.

Fajčením sa vystavuješ vyššiemu riziku:

  • ochorenia pľúc (napríklad emfyzém a chronická bronchitída),
  • vzniku rakoviny, najmä rakoviny pľúc,
  • srdcového infarktu alebo mozgovej mŕtvice,
  • koronárnej choroby srdca.

Fajčenie tiež urýchľuje proces starnutia a má veľký vplyv na tvoje financie.

Tvoj partner/tvoja partnerka

Najdôležitejšie je, že svojím rozhodnutím vzdať sa fajčenia robíš niečo pozitívne pre svoje zdravie. To znamená, že tvoj partner alebo partnerka sa môže prestať obávať dlhodobých zdravotných rizík súvisiacich s fajčením.

Je pravdepodobné, že tvoj partner alebo partnerka ocení, keď tvoj dych prestane páchnuť po cigaretovom dyme. Fajčenie tiež môže spôsobovať ochorenie ďasien, ktoré je ďalšou príčinou zapáchajúceho dychu.

Peniaze, ktoré ušetríš tým, že skoncuješ s fajčením, môžu byť ďalším prínosom pre tvojho partnera či partnerku. Budeš mať viac peňazí, aby ste mohli ísť na večeru do reštaurácie alebo na spoločnú dovolenku.

Tvoje deti

Deti a rodina sú významným dôvodom, prečo sa fajčiar rozhodne vzdať cigariet. Podľa nedávneho prieskumu si až 98 % detí želá, aby ich rodičia prestali fajčiť, pričom takmer polovica respondentov uviedla, že fajčenie rodiča u nich vyvoláva pocity nevoľnosti.

Deti sa v škole učia o zdravotných rizikách fajčenia. Pravdepodobne majú obavy o tvoje zdravie. Ak fajčíš v blízkosti svojich detí, môžeš tým ohrozovať aj ich zdravie v dôsledku pasívneho, sekundárneho fajčenia.

Zamysli sa nad ďalšími vecami, ktoré si ako rodina budete môcť dopriať vďaka peniazom, ktoré ušetríš, keď sa vzdáš fajčenia – výlety, návštevy kina alebo dokonca vysnívaná rodinná dovolenka. Všetci oceníte pozitíva, ktoré prináša skoncovanie s fajčením.

Tvoji priatelia

Neprekáža ti, keď si dávaš nápoj alebo jedlo s priateľmi a zrazu si musíš odskočiť von na cigaretu? Vonku si sám a zatiaľ ti uniká zábava vo vnútri.

Tvoji priatelia sa isto potešia, ak sa rozhodneš vzdať fajčenia, pretože im na tebe záleží a tiež preto, že budeš s nimi môcť tráviť viac času. Už nebudeš musieť odbiehať von na cigaretu, keď stavíš na svoju pevnú vôľu v kombinácii s produktami NICORETTE®.

Kolegovia v práci

Keď si unavený, vystresovaný a tlačia na teba termíny, je jednoduchšie hľadať úľavu tak, že sa vytratíš z kancelárie na cigaretovú prestávku. Podľa sledovaných údajov však fajčiari v priebehu jedného roka strávia až päť týždňov mimo svojho pracoviska na podľa nich „krátkych“ prestávkach.

Nikto nechce, aby si o ňom ostatní mysleli, že neodvádza svoj podiel práce. Skoncovanie s fajčením ti pomôže zvýšiť produktivitu počas pracovného dňa.

Kalkulačka nákladov

Kalkulačka nákladov

Vypočítaj, koľko ušetríš, keď skoncuješ s fajčením. Toto zistenie ti otvorí oči!
Tipy, ako prestať fajčiť

Tipy, ako prestať fajčiť

Prečítaj si overené fakty a užitočné stratégie, ktoré ti pomôžu nadobro sa oslobodiť od fajčenia.