Vypočítaj, koľko ušetríš

Vypočítaj, koľko ušetríš


výpočet úspor

Každá cigareta, ktorú nevyfajčíš, sa zmení na peniaze v tvojom vrecku. Len si predstav, na čo by si mohol použiť všetky peniaze, ktoré ušetríš, keď sa vzdáš fajčenia – napríklad ísť na vysnívanú dovolenku, častejšie si dopriať obed či večeru v reštaurácii alebo si dopriať niečo, po čom už dlhšie túžiš.

Spočítaj si svoje náklady spojené s fajčením


Zisti, koľko môžeš ušetriť, a použi túto extra motiváciu na to, aby si urobil niečo úžasné – nadobro skoncoval s fajčením.

Koľko cigariet denne priemerne vyfajčíš?
Koľko ťa priemerne stojí škatuľka cigariet?

Nemožno vypočítať. Zadaj, prosím, len čísla.

Koľko môžeš ušetriť


výpočet úspor

Ak fajčíš x cigariet denne, pričom škatuľka cigariet stojí x €, dopracuješ sa k číslam, ktoré ti otvoria oči. Zistíš, koľko ušetríš, keď sa vzdáš fajčenia.

Za prvý mesiac
 
xx €
Za 6 mesiacov
 
xx €
Za prvý rok bez cigariet
 
xx €
Za 5 rokov
 
xx €

Tipy

Vieme, že skoncovanie s fajčením je jedna z najväčších výziev, akým budeš čeliť. Tieto tipy ti pomôžu udržať si motiváciu: ukážeme ti spôsoby, ako môžeš zmeniť svoje správanie, aby si nadobro prestal fajčiť.

Peniaze, ktoré ušetríš na cigaretách, použi pre svoje potešenie.

Dôležité je, aby si naozaj videl peniaze, ktoré ušetríš. Založ si špeciálny účet v banke alebo si ušetrenú hotovosť odkladaj do „odvykacej pokladničky“. Potom nasleduje tá zábavnejšia časť – rozhodni sa, ako tieto peniaze použiješ.

Odmeňuj sa.

Dopraj si potešenie pri každom úspešne zvládnutom kroku na ceste za svojím cieľom. Tvoja odmena by mala byť významná – napríklad si kúp niečo, po čom už dlhšie túžiš.

Zameraj sa na pozitívne stránky.

Mysli na všetky pozitívne aspekty života bez fajčenia, ako je celkové zlepšenie zdravotného stavu a viac energie, lepšia kvalita pokožky, belšie zuby a citlivejšia chuť a čuch. Čím menej budeš myslieť na fajčenie, tým ľahšie si zvykneš na život bez cigaretového dymu.