FAQ

Všeobecné otázky

Aká je účinnosť a bezpečnosť produktov NICORETTE®?

Účinnosť a bezpečnosť náhradnej nikotínovej terapie (NNT) Nicorette®. potvrdilo viac ako 130 klinických štúdií. Používaním našich produktov je tvoja šanca na úspešné skoncovanie s fajčením dvojnásobná v porovnaní so samotnou silou vôle.

Čo sa odohráva v tele pri používaní produktov NICORETTE®?

Nikotín v produktoch používaných pri náhradnej nikotínovej terapii (NNT), ako sú napríklad produkty NICORETTE®, sa vstrebáva do tela cez pokožku alebo prostredníctvom slín. To vedie k zmierneniu túžby po nikotíne a abstinenčných príznakov. Produkty NICORETTE® pomáhajú dostať pod kontrolu chuť na cigaretu, vďaka čomu môžeš postupne obmedzovať príjem nikotínu a odvykať od neho svoje telo. Produkty NICORETTE® ti vďaka tomu uľahčia odvykanie od fajčenia. Používaním našich produktov je tvoja šanca na úspešné skoncovanie s fajčením dvojnásobná v porovnaní so samotnou silou vôle.

Prečo ma škriabe v hrdle, keď používam produkty NICORETTE®?

Pokiaľ si zvyknutý na nikotín z cigariet, tento pocit škriabania v hrdle nie je neobvyklý. Pri fajčení cigariet sa nikotín vstrebáva do tela cez pľúca. Pri používaní produktov NICORETTE® sa nikotín vstrebáva prostredníctvom slín. Keďže tento spôsob vstrebávania nikotínu je pre tvoje telo nový, môže používanie našich produktov vyvolať podráždenie hltana. Tento pocit škriabania by mal časom ustúpiť.

Je nebezpečné, ak produkty NICORETTE® užívam dlhšie ako tri mesiace?

Produkty NICORETTE® pomáhajú zmierniť túžbu po nikotíne a abstinenčné príznaky počas odvykania od fajčenia. Vo väčšine prípadov je používanie našich produktov počas troch mesiacov dostatočne dlhý čas na to, aby si úplne prestal fajčiť. Ak aj po šiestich mesiacoch stále užívaš produkty NICORETTE®, mal by si sa poradiť so svojím lekárom. Je dôležité podotknúť, že terapeutický nikotín nie je karcinogénny ani škodlivý pre kardiovaskulárny systém. Poškodenie zdravia v dôsledku fajčenia je spôsobené výlučne škodlivinami v cigaretovom dyme.

Kde si môžem zaobstarať produkty NICORETTE®?

Produkty NICORETTE® sú dostupné v e-shopoch aj miestnych predajniach.

Je možné používať aj kombináciu produktov NICORETTE®?

Kombinovaná náhradná nikotínová terapia (NNT) znamená, že používaš transdermálnu náplasť v kombinácii s liečivými žuvačkami Nicorette® Gum v sile 2 mg, alebo orálnou roztokovou aerodisperziou Nicorette®. Táto metóda môže byť odporúčaná ťažko závislému fajčiarovi a/alebo osobe, ktorá sa v minulosti neúspešne pokúsila skoncovať s fajčením pomocou NNT. Ďalšie odporúčania týkajúce sa kombinovanej terapie ti poskytne lekár.

Môžem používať produkty NICORETTE®, ak mám cukrovku?

Áno, produkty NICORETTE® môžeš používať aj vtedy, keď máš cukrovku. Keď však začneš používať produkty NICORETTE®, mal by si si častejšie monitorovať hladinu cukru v krvi, pretože sa môže zmeniť tvoja potreba inzulínu alebo liekov. Naše produkty neobsahujú cukor (neobsahujú sacharózu) a obsahujú sladidlá: sukralózu a acesulfám draselný (tiež známy ako acesulfám K). Odporúčame, aby si sa poradil so svojím lekárom, ktorý ti poskytne viac informácií.

Môžem používať produkty NICORETTE®, ak som tehotná?

Neodporúča sa to, keďže nikotín má škodlivé účinky na plod. Ak si tehotná, poraď sa so svojím lekárom. Používanie produktov NICORETTE® je prípustné len po dôkladnom posúdení pomeru prínosu a rizika lekárom a na základe jeho odporúčania. Ak fajčíš cigarety a plánuješ si založiť rodinu alebo si tehotná, resp. dojčiaca žena, mala by si poznať tieto fakty o fajčení a náhradnej nikotínovej terapii (NNT).

Otázky týkajúce sa produktov

Zvyšuje používanie liečivých žuvačiek Nicorette® Gum riziko zubného kazu?

Nie, liečivé žuvačky Nicorette® Gum neobsahujú cukor a nespôsobujú tvorbu zubného kazu. Pravidelné používanie liečivých žuvačiek tiež nezvyšuje príjem kalórií.

Čo mám robiť, ak orálna aerodisperzia Nicorette® Spray 1 mg / dávka prestane fungovať?

Ak Nicorette® Spray 1 mg / dávka nepoužívaš viac ako dva dni, je potrebné naplniť pumpičku tak, že vrch dávkovača silno zatlačíš do vreckovky, až kým nevystrekne jemná aerodisperzia. Možno bude potrebné, aby si silnejšie zatlačil hornú časť dávkovača. Takisto skontroluj, či dávkovač nie je prázdny. Nicorette® Spray 1 mg / dávka obsahuje približne 150 dávok aerodisperzie.

Čo mám robiť, ak NICORETTE® Spray 1 mg / dávka vychádza z dávkovača ako prúd a nie ako aerodisperzia?

NICORETTE® Spray obsahuje pumpičku, ktorú je potrebné správne naplniť, aby sa dala účinne používať. Keď používaš orálnu aerodisperziu prvýkrát alebo ak si ju nepoužil 2 dni, musíš najprv naplniť rozprašovaciu pumpičku. Namier rozprašovaciu dýzu bezpečne smerom od seba a vrch dávkovača silno niekoľkokrát stlač ukazovákom, až kým sa neobjaví jemná aerodisperzia.

Je čkanie vedľajším účinkom orálnej aerodisperzie Nicorette ® Spray 1 mg / dávka?

U niektorých osôb sa môže po použití orálnej aerodisperzie NICORETTE® Spray 1 mg / dávka vyskytnúť čkanie, nie je to však nič, čoho by si sa mal obávať. Čkanie je zvyčajne mierne a nemá vplyv na ďalšie užívanie produktu. Ak sa čkanie zhorší, poraď sa so svojím lekárom.

Obsahuje orálna aerodisperzia NICORETTE® Spray 1 mg / dávka alkohol?

Orálna aerodisperzia NICORETTE® Spray 1 mg / dávka obsahuje približne 7 mg alkoholu v každom vstreku, čo zodpovedá 97 mg/ml. Množstvo v jednom vstreku tohto lieku zodpovedá menej ako 2 ml piva alebo 1 ml vína. Malé množstvo alkoholu v tomto lieku nebude mať žiadne viditeľné účinky.
Ak nemôžeš konzumovať alkohol, mal by si sa poradiť so svojím lekárom, ktorý ti odporučí, aký produkt môžeš používať. Náš sortiment produktov zahŕňa aj iné formy, napríklad liečivé žuvačky Nicorette® Gum, alebo transdermálné náplasti Nicorette® invsipatch ktoré môžu byť pre teba vhodnejšie.

Musím si transdermálnu náplasť Nicorette® invisipatch pri určitých činnostiach odstrániť?

Náplasť Nicorette® invisipatch si môžeš nechať nalepenú, keď sa krátko sprchuješ alebo kúpeš a tiež pri pobyte na slnku.

Náplasť Nicorette® invisipatch by si si mal odstrániť pri všetkých športových aktivitách, pri ktorých sa silno potíš, pri ktorých dochádza k výraznému zvýšeniu srdcovej frekvencie a/alebo telesnej teploty.

Otázky týkajúce sa nikotínu

Spôsobuje nikotín rakovinu alebo kardiovaskulárne ochorenia?

Nie je to nikotín, ale množstvo toxínov nachádzajúcich sa v cigaretovom dyme, ktoré spôsobujú mnohé ochorenia súvisiace s fajčením vrátane rakoviny, chronických ochorení pľúc a srdca. Zníženie rizika vzniku týchto ochorení patrí medzi mnohé prínosy skoncovania s fajčením.

Spôsobuje nikotín farebné zmeny na prstoch a zuboch?

Nie, žltkasté sfarbenie prstov rúk a zubov spôsobuje decht, ktorý sa nachádza v cigaretovom dyme.