Čo robiť, ak si dáš cigaretu

Čo robiť, ak si dáš cigaretu

Ak sa stane, že neodoláš cigarete, nebuď na seba príliš prísny. Vieme, že to môžeš pociťovať ako veľké zlyhanie, no lepšie je toto pochybenie akceptovať a ísť ďalej za svojím cieľom. Nedopusti, aby ťa to odradilo od tvojho rozhodnutia skoncovať s fajčením – v skutočnosti môžeš svoje odhodlanie vďaka týmto tipom posilniť.

 • Pochop, že odvykanie od fajčenia je proces učenia.
  Maj na pamäti, že prestať fajčiť je ako naučiť sa bicyklovať. Samozrejme, že pri tom spadneš, dôležitejšie však je vstať a znova nasadnúť na bicykel. Takto sa učíme a rovnaká logika platí aj pre odvykanie od fajčenia. Časom nájdeš tú správnu rovnováhu.
 • Snaž sa pochopiť, čo spôsobilo tvoju túžbu zapáliť si cigaretu
  Dôležitou súčasťou odvykania od fajčenia je zistiť, čo ťa núti fajčiť. Ak zistíš, čo je spúšťačom túžby zapáliť si cigaretu, dokážeš to nabudúce rozpoznať a radšej vyskúšaš nový spôsob správania (napríklad ísť na prechádzku alebo si zahryznúť niečo zdravé).
 • Porozprávaj sa s niekým zo svojej podpornej siete.
  Pri návrate na správnu cestu sa spoľahni na podporu a podeľ sa o svoje pocity. Rozprávanie ti tiež pomôže lepšie porozumieť tomu, prečo si zakopol a ako sa tomu vyhnúť v budúcnosti.
 • Pripomeň si svoje ciele.
  Spomeň si na dobré veci, ktoré sa stali, odkedy si prestal fajčiť. Rýchlo sa znova sústreď na odvykanie od fajčenia a pripomeň si dôvody, prečo si prestal fajčiť.
Ako prekonať chuť na cigaretu

Ako prekonať chuť na cigaretu

Odhalenie dôvodov, ktoré stoja za túžbou zapáliť si cigaretu, je prvým krokom k tomu, aby si si s nimi dokázal poradiť.
Stanov si ciele a odmeň sa pri ich dosiahnutí!

Stanov si ciele a odmeň sa pri ich dosiahnutí!

Odmeň sa vždy, keď sa ti podarí prekonať míľnik na ceste k životu bez cigariet – budeš sa tak motivovať k úspešnému dosiahnutiu konečného cieľa.