Vytvor si podpornú sieť

Vytvor si podpornú sieť

Vieme, že odvykanie od fajčenia môže byť veľmi ťažké. Určite zažiješ okamihy, keď budeš potrebovať morálnu podporu. Mať pri sebe osobu, o ktorú sa môžeš v slabej chvíľke oprieť, môže byť ten správny tromf, ktorý ťa udrží na správnej ceste. Tu sú naše odporúčania, ako si vytvoriť podpornú sieť.

 • Nájdi si niekoho na odvykanie
  Pošli e-mail kolegom v práci alebo priateľom, ktorí fajčia, a opýtaj sa ich, či by tiež nechceli skoncovať s fajčením. Budeš sa tak môcť pustiť do odvykania spolu s priateľom.
 • Pridaj sa k miestnej skupine
  Informuj sa v miestnej knižnici alebo nemocnici, či existujú skupiny na odvykanie od fajčenia, ku ktorým by si sa mohol pridať. Prípadne vyhľadaj takú skupinu vo svojom okolí na internete.
 • Vyhľadaj linku pomoci na odvykanie od fajčenia
  Zisti na internete, či existuje poradenská služba, ktorú môžeš telefonicky kontaktovať a požiadať o informácie a podporu.
 • Informuj o svojom rozhodnutí ostatných na sociálnych sieťach
  Aktualizuj svoj status na Facebooku alebo Twitteri a daj tak všetkým vedieť, že si sa rozhodol skoncovať s fajčením. Budeš prekvapený počtom ľudí, ktorí ťa povzbudia a ponúknu ti podporu!
 • Začni písať blog
  Prečo nezačať písať blog o svojej ceste k životu bez cigariet? Pravidelné zverejňovanie príspevkov o tom, ako sa ti darí, predstavuje úžasnú možnosť, ako sa môžeš s ostatnými podeliť o svoje víťazstvá aj nezdary. Tvoje príspevky budú pravdepodobne komentovať aj iní fajčiari, ktorí sa rozhodli vzdať cigariet a ktorí majú podobné skúsenosti.
Ako povedať blízkym o svojom rozhodnutí prestať fajčiť

Ako povedať blízkym o svojom rozhodnutí prestať fajčiť

Ak sa rozhodneš oznámiť svojim blízkym, že ideš skoncovať s fajčením, máme pre teba niekoľko tipov.
Ako sa vymaniť z fajčiarskej rutiny

Ako sa vymaniť z fajčiarskej rutiny

Odvykanie od fajčenia je proces učenia. Tieto tipy ti pomôžu vytrvať v ťažkej práci a zaobísť sa bez fajčenia.