Stanov si ciele a odmeň sa pri ich dosiahnutí

Stanov si ciele a odmeň sa pri ich dosiahnutí!

Keďže odvykanie od fajčenia je jedna z najťažších vecí, akú vo svojom živote vykonáš, je dôležité mať k dispozícii prostriedky, ktoré ťa usmernia na tvojej ceste k životu bez cigariet – najmä vtedy, keď tvoje odhodlanie zoslabne. Ak si stanovíš čiastkové ciele spojené s odmenami, budeš mať väčšiu šancu na úspech. Ukážeme ti, ako na to!

 • Napíš si dôvody, prečo chceš prestať fajčiť.
  Vypracuj zoznam dôvodov, prečo chceš prestať fajčiť, a zapíš si ich na papier, ktorý pripevníš na viditeľné miesto. Tento písomný zoznam ti pomôže vytrvať v ťažkých okamihoch, napríklad ak zídeš s cesty a zapáliš si cigaretu.
 • Stanov si denné, týždenné a mesačné ciele a zapíš si ich na papier.
  Táto fyzická „zmluva“ so sebou ťa bude inšpirovať a pomôže ti zvýšiť sebadôveru.
 • Sleduj svoje pokroky v kalendári.
  Lepšie ako odpočítavanie dní k dosiahnutiu vytúženého cieľa je rátať každý deň na ceste k životu bez cigariet. Zaobstaraj si kalendár a odčiarkavaj každý deň, ktorý sa ti podarí zvládnuť bez toho, aby si si zapálil cigaretu. Počet začiarknutých dní začne čoskoro pribúdať – budeš si tak pripomínať svoju ťažkú prácu a ako ďaleko si sa dostal, ak tvoje odhodlanie vytrvať zoslabne.
 • Odmeňuj sa.
  Odmeň sa za dosiahnutie každého čiastkového cieľa, ktorý si si zapísal do svojho zoznamu. Tvoja odmena by mala byť významná – napríklad si kúp niečo, po čom už dlhšie túžiš, zaplať si permanentku do posilňovne alebo si naplánuj slávnostnú večeru. To všetko na oslavu svojho úspechu!
Vytvor si podpornú sieť

Vytvor si podpornú sieť

Morálna podpora je v ťažkých časoch veľmi dôležitá. Prečítaj si, ako si môžeš vytvoriť podpornú sieť, ktorá ti pomôže úspešne skoncovať s fajčením.

Ako prekonať chuť na cigaretu

Ako prekonať chuť na cigaretu

Odhalenie dôvodov, ktoré stoja za túžbou zapáliť si cigaretu, je prvým krokom k tomu, aby si si s nimi dokázal poradiť.