Už si predtým skúšal skoncovať s fajčením

Už si predtým skúšal skoncovať s fajčením? Tentoraz to bude iné!

Vieme, že rozhodnutie vzdať sa cigariet môže byť náročné, pretože cesta, ktorá ťa čaká, je pravdepodobne jedna z najťažších vecí, čo si doteraz podstúpil. No zároveň je to jedna z najúžasnejších vecí, ktorú vykonáš. Sme tu, aby sme ťa sprevádzali na každom kroku tejto cesty.

Zhromaždili sme fakty, nástroje a inšpiráciu, ktoré ti pomôžu prekonať všetky nástrahy a ty sa nadobro oslobodíš od fajčenia.

Fakty sú na tvojej strane

Sme presvedčení, že nasledujúce fakty sú viac ako zaujímavé.

Náhradná nikotínová terapia (NNT), napríklad NICORETTE®, môže zdvojnásobiť tvoje šance na úspešné odvyknutie od fajčenia v porovnaní so samotnou silou vôle.

Podľa výsledkov výskumu je úspešnosť odvykania od cigariet možné zvýšiť súčasným použitím dvoch produktov NNT v porovnaní so samotnou silou vôle.

A čo viac – ak počas prvého týždňa odvykania vydržíš bez cigarety, máš až 9-násobne vyššiu šancu, že sa ti s fajčením podarí skoncovať nadobro. Pomôžeme ti prekonať nástrahy tohto kľúčového prvého týždňa.

Nikdy nie je neskoro

Ak sa rozhodneš prestať fajčiť, prínosy pre zdravie sa začnú prejavovať už počas prvej hodiny bez cigariet. V nasledujúcich dňoch a týždňoch sa tvoj zdravotný stav začne zlepšovať. Bez cigaretového dymu sa obnoví kapacita tvojich pľúc a zníži sa pravdepodobnosť srdcového infarktu alebo mozgovej mŕtvice. Preto nikdy nie je neskoro skoncovať s fajčením!

Zbaviť sa zlých návykov nie je nemožné

Vieme, že prekonať zlozvyk nie je jednoduché, no vieme aj to, že je to ľahšie, ak zmeníš svoje správanie. Prečítaj si naše tipy – získaš tak predstavu, ako si začať budovať nové návyky. Dôležité je najmä to, aby si si stanovil a napísal svoje ciele na ceste k životu bez cigariet a odmeňoval sa pri ich dosiahnutí.

Čo ak si dám cigaretu?

Slabé chvíľky, kedy neodoláš cigarete, môžu nastať, preto nebuď na seba príliš prísny. Preto je nesmierne dôležité vedieť, ako sa vyrovnať s jedným pokleskom a nenechať sa ním odradiť od svojho rozhodnutia.

Nezabúdaj, že robíš niečo úžasné

Tým, že si sa rozhodol skoncovať s fajčením, robíš úžasnú vec – nielen pre seba, ale aj pre ľudí vo svojom okolí. Keď sa vzdáš cigariet, môžeš robiť množstvo ďalších vecí.

*Tonnesen P et al. Higher dosage nicotine patches increase one year smoking cessation rates: results from the European CEASE trial. Eur Respir J 1999; 13: 238-246.

Chceš si postupne odvykať od fajčenia

Chceš si postupne odvykať od fajčenia?

Zisti, ako môžeš odvykanie od fajčenia rozložiť do niekoľkých krokov, ktoré dokážeš zvládnuť. Môžeš postupne obmedzovať počet vyfajčených cigariet a pomocou niektorého z produktov NICORETTE® dostať pod kontrolu chuť na cigaretu a prekonať abstinenčné príznaky.

Si pripravený úplne skoncovať s fajčením

Si pripravený úplne skoncovať s fajčením?

Zisti, ako s pomocou produktov NICORETTE® môžeš prekonať chuť na cigaretu, zvládnuť abstinenčné príznaky a vďaka tomu okamžite, raz a navždy prestať fajčiť. Ak sa jeden týždeň zaobídeš bez cigarety, máš 9-krát vyššiu šancu, že s fajčením skoncuješ nadobro.*

*Tonnesen P et al. Higher dosage nicotine patches increase one year smoking cessation rates : results from the European CEASE trial. Eur Respir J 1999; 13: 238-246.